Velkoplošný tisk

Stojanový plotter posunuje kreslicí hlavu pouze v jednom směru – napříč papírem. Celá kreslicí plocha také není umístěna na desce, ale papír volně visí po obou stranách plotteru. Pohyb papíru bývá zajišťován přítlačnými válečky podobně jako u mandlu. Vypnutí papíru je zabezpečováno podtlakem pod kreslicí plochou, který je vyvolán pomocí otvorů mimo prostoru, v němž se pohybuje kreslicí hlava nebo u modernějších plotterů též elektrostaticky. Stojanový plotter odstraňuje obě zásadní nevýhody deskových plotterů, velkou zastavěnou plochu a omezení délky obrazu, proto je v současné době více rozšířen.

Výhodami je především možnost kresby bitové grafiky a vyšší rychlost kreslení než u klasických perových plotterů. Ideální oblastí nasazení inkoustových plotterů jsou rozměrově rozsáhlé výstupy v nichž se kombinuje bitová a vektorová grafika (plakáty, billboardy, apod.). 

Jedinečná kombinace tisku a řezání v jednom stroji.

Výkonný software RIP Roland VersaWorks, nový nadčasový design, tichý provoz při tisku bez nutnosti manuálního čistění a  zdravotně nezávadné inkousty s nízkým zápachem. Plotry VersaCamm jsou perfektní výrobní nástroj pro velkou řadu grafických aplikací tištěných na širokou škálu materiálů.

Modely VersaCAMM VP, jejichž předností je nová kompaktní konstrukce a řada funkcí přispívajících k vyšší produktivitě práce, významně usnadňují a urychlují trvanlivý a profesionální tisk plakátů, bannerů, stojanů na reklamní materiály, etiket, samolepek, grafiky na dopravní prostředky, podlahové grafiky, nažehlovací grafiky pro oděvy a mnoho dalšího.

Inovované modely jsou vybaveny režimem inteligentního průchodu tiskové hlavy – Roland Intelligent Pass Control. Technologie RIPC zlepšuje kvalitu tisku i při vyšších tiskových rychlostech a zamezuje vzniku příčného pruhování, tzv. bandingu, což se projeví zejména zvýšením kvality tisku plných barevných ploch.